Bohaterowie

Jack Sparrow

Jego chyba przedstawiać nie trzeba.
W moim opowiadaniu staram się oddać jego charakter. Nie chcę by był postacią o tym samym nazwisku, a zupełnie innej osobowości. Próbuję jak mogę, sami oceńcie, czy mi wychodzi. :)
Na tą chwilę utracił Czarną Perłę właściwie z niedopatrzenia. Trafia na pokład "Fortuny" zupełnie przypadkiem, gdzie spotyka starego przyjaciela i panią kapitan. Czy pozostanie na okręcie pod rozkazami kobiety?
Amelie Russoe

Jest kapitanem "Fortuny",  pomimo faktu, że przede wszystkim jest kobietą. Ma jednak duży autorytet, gdyż prawie każdemu z załogi wyświadczyła przysługę. Jest nieprzystępna, chłodna i nie cierpi współczucia. Nie pozwala zbliżyć się do siebie nikomu, prócz Jareda, którego traktuje jak ojca. Życie oduczyło jej wrażliwości, jednak nie trudno odgadnąć, że kiedyś była zupełnie inna. Nie potrafiła zaufać Jackowi już od pierwszej chwili. Pomogła mu, lecz nie chciała by pozostał na statku. Może dlatego, że skrywa pewne piętno?

Nie do końca tak ją sobie wyobrażam,
ale poglądowo może być.


Jared Bourne

Stary pirat z dużym worem doświadczenia. Ciepły i opiekuńczy, choć zszargany przez życie. Pływa na "Fortunie", a o panią kapitan troszczy się, jak o własne dziecko. Jest wielkim autorytetem dla załogi. Wsparciem dla nie jednego jej członka, zawsze uśmiechnięty, nie boi się pracy. Jak się okazuje stary przyjaciel Sparrowa.
Hector Barbossa

Swój odwieczny zatarg ze Sparrowem potęguję ponownym odebraniem mu Czarnej Perły. Tym razem... wraz z załogą. Wydaje upokarzające rozkazy, jest okrutny, na siłę wymusza posłuszeństwo. Jednak dopóki jest w posiadaniu szabli Czarnobrodego, żaden bunt nie będzie w stanie go złamać. Statek staje się jego bronią. A gdy połączy ją jeszcze z szantażem...
Tia Dalma

Kobieta nosząca w sobie tyle tajemnic, jak chyba żadna inna. Calyspo ponownie zamknięta w pospolitym ciele. Jednak to w żaden sposób nie odbija się na jej przebiegłości. Jej wzrok wydaje się prześwietlać. Wie wszystko o wszystkim i o wszystkich.Angelica Malone

Twarda, przebiegła i niewątpliwie piękna kobieta. Winą za niewolę na Czarnej Perle, obarcza Sparrowa, z którym niegdyś coś ją łączyło. Ta kobieta jednak nie pozwala, by inni mieli wpływ na jej życie. Gdy ona bierze sprawy w swoje ręce, wszystko przybiera inny obrót. I sama zdziwi się jaka jest silna. 


Phillipe Brooks

Syn gubernatora Brooksa, amant i magnes na kobiety. Przystojny i nieźle zbudowany, doskonale zdaje sobie sprawę, ze swoich atutów. Właściciel rozbrajającego uśmiechu i podłego charakteru. Uwielbia wino i kobiety. Można mu zarzucić wiele rzeczy, ale należy przyznać, że jest sprytny i nie da się łatwo wykiwać.

Informacje o bohaterach będę aktualizowała wraz z rozwojem fabuły.
Co sądzicie o postaciach? Co zmienić? Rady przyjmuję z otwartymi ramionami. :)


1 komentarz:

  1. Dodaj zakładkę "O Autorce", taka moja rada ;) ^^ :D

    OdpowiedzUsuń